...  хорошо забытое старое
 
 
РЕТРОГРАДЪ
 
При поддержке Комиссии исторических автомобилей ФАУ
 
 
Номер 1625 со дня выхода
  •  года  •  Цена 3 коп.

Київський музей пасажирського транспорту

История со станицы музея от Евгения Демчука

Київський музей пасажирського транспорту, г.Киев, ул.Усенко 7/9

Iдея виникнення у Києвi музею трамваю виникла ще в серединi 1920-х рокiв та була реалiзована на мiсцi колишнього Демiївського трамвайного парку (сучасний район Голосiєво). Цей музей проiснував до початку Великої вїтчизняноi вiйни, пiсля чого був розорений та знищений. Пiсля вiйни вiдроджувати його не стали i питання збереження iсторiї електротранспорту було забуте на багато рокiв.

На початку 1970-х це питання знову пiдiймалось, але було вiдкладене у довгий ящик.

Лише на початку 90-х цим питанням зайнялись серйозно - вететран пiдприємства Лiвiнська Лiдiя Архипiвна систематизувала iсторичнi фонди та почала добиватись створення нашого музею. Хоча спершу перспективи були позитивними - обiцяли будинок на вул. Сагайдачного (де саме i почалась iсторiя київського електротранспорту), але стався розвал СРСР i врештi музею довелось тiснитись у маленькому примiщеннi Київського заводу електротранспорту (КЗЕТ), у вiн пропрацював наступнi 18 рокiв. Беззмiнним керiвником музею весь цей час була Лiдiя Архипiвна.

З 2003 року велись роботи по перенесенню музею у бiльш простре примiщення у Дарницькому трамвайному депо (Ленiнградська площа), але смерть завiдувачки у 2010 роцi обiрвала цi роботи i переїзд вiдбувся без вiдновлення функцiонування музею.

У 2012 роцi вже на новому мiсцi були проведенi роботи щодо пiдготовки музею до роботи та нарештi була створена експозицiя натурних зразкiв старих тролейбусiв, але пiсля презентацiї музею тодiшньому головi КМДА - О. Попову роботи знову зупинились, а музей тривалий час не функцiонував.

Нажаль, майже не функцiонує вiн i сьогоднi, але нарештi розпочатi роботи по реорганiзацiї музею та вiдновленню його роботи. Можливо вже через мiсяць вiдбудеться часткове вiдновлення його роботи, а невдовзi буде збагачена експозицiя натурних зразкiв та буде розпочата їх реставрацiя та повернення до роботи (для проведення екскурсiй).

Страница в ВК

Недостаточно прав для комментирования