...  хорошо забытое старое
 
 
РЕТРОГРАДЪ
 
При поддержке Комиссии исторических автомобилей ФАУ
 
 
Номер 1656 со дня выхода
  •  года  •  Цена 3 коп.

Из нашего автомобильного прошлого

Розробник українського суперболіда випередив час

Актив АРС РЕТРОГРАДЪ по крупицам собирает всю информацию, которая рассказывает о текущей ретро жизни Украины.

В ходе раскопок и исследований нам попадается масса материала, которым мы не можем не поделиться с посетителями сайта и фоловерами в социальных сетях.


Шикарный проект «Горді, що український» от водочки NEMIROFF, частого гостя вечерних посиделок в гаражах, засветил сразу несколько ретро авто тем, одну из которых мы предлагаем вам.


В нашій країні народжуються напрочуд талановиті, цілеспрямовані та часто геніальні особистості. Прийшов час згадати здобутки українців, які вже давно визнані у світі та майже невідомі на Батьківщині.
Проект «Гордий бути українським» висвітлює маловідомі факти про наших співвітчизників. Їх звершення надихають нас, завдяки їх досягненням ми маємо силу розвиватися та рухатися уперед, вони дають впевненість і надію на краще.

Дізнайся про українців, які підкорили світ. Згадай про здобутки, якими пишається нація.


Харківський конструктор Володимир Нікітін створив 16 спортивних автомобілів та встановив 9 рекордів

Декому для таких досягнень потрібне конструкторське бюро й команда професійних механіків, а от у харків’янина була звичайна лабораторія автодорожнього інституту та декілька студентів.
Одне з найвідоміших творінь Нікітіна — "Харків-5", на якому вперше в Радянському Союзі вдалося досягти швидкості 200 км/год. Та конструктор знав, що справжні рекорди ще попереду.

Секретною зброєю став перероблений двигун з автомобіля "Победа", який Нікітін обладнав наддувом. Тоді об’єм двигуна зменшився на півлітра, зате потужність зросла аж у 4 рази, так що на звичайній трасі Сімферополь-Джанкой автомобіль, що дістав назву "Хаді-6", промчався зі швидкістю 282 км/год. Цей рекорд протримався 10 років.

 

Швидкості зростали, автомобільні траси їм уже не підходили, тож наступні досягнення встановлювали на солоному озері Баскунчак. Справжньою сенсацією мав стати "Хаді-7". Після укомплектації боліда газотурбінним двигуном від гелікоптера він мав усі шанси показати на спідометрі 400 км/год.

На жаль, на озері почали добувати сіль, тож їздити там було неможливо. Харків’янину нічого не залишалось, як перейти на трасу і встановити рекорд прискорення. На дистанції один кілометр з місця 55-річний Володимир Нікітін розігнався до 320 км/год. Звісно, непогано, але команда знала, що "Хаді-7" міг показати більше.

Навесні 1968 року харків’янин зі своїми студентами затіяв грандіозний проект — суперболід "Хаді-9", який мав розганятися до 1200 км/год, тобто до надзвукової швидкості. І знову проблема – де ж тестувати? Про автомобіль дізнались американці й запросили Нікітіна до США позмагатися з їхніми моделями на озері Бонневіль.

Та радянські конструктори не наважилися поїхати до ворожої країни та ще й чужим коштом. Так і не відомо, якої швидкості досягнув би "Хаді-9", але інженери запевняли, що — 700, а то й 800 кілометрів на годину з нього точно можна було витиснути.

2010 року учні Нікітіна таки встановили свій рекорд. Щоправда, не зі швидкості, а з енергоефективності. Модель "Хаді-34" проїхала 570 кілометрів, а це відстань від Києва до Львова, — лише на одному літрі пального.

Недостаточно прав для комментирования